Odjakživa mám literárního ducha, a proto moc mě baví psané slovo. Za deset let svého terapeutického setkávání s různými osobnostmi a jejich lidskými příběhy, jsem konečně zasedla ke svému pomyslnému psacímu stolu a začala sama tvořit. Povedlo se mi setkat se s velmi milými profesionály, čímž jsem sama vstoupila do světa publikovaného psaní. 

Pokud se mi povede ve svých článcích inspirovat čtenáře k novým úhlům pohledu na situace, ve kterých si neví rady, pokusí se je uvést v život, a přinesou mu kýženou úlevu, občerstvení, novou energii do života, mé konání nabylo svého smyslu.  

 

Mé autorské články vznikají ve spolupráci s online časopisem Psychologie.cz, a proto Vás rovnou přesměruji na zdrojové místo. Dělám to i za účelem propagace tohoto seriózního časopisu, protože v něm můžete nalézt mnoho dalších inspirativních témat.

 
 

1. Se radši zabiju

 

 

 

 

 

 

Pokud Vás zajímá téma hranic ve výchově dítěte netradičně pojaté, přečtěte si tento text. 

Link přikládám zde: https://psychologie.cz/se-radsi-zabiju/

 
 
2. Zralá komunikace

 

 

 

 

 

 

Co nám brání v dospělé komunikaci? Jak to můžeme změnit? O tom všem je můj další článek. 

https://psychologie.cz/zrala-komunikace/

 
 

3. Zkreslené obrazy

To, co se nám na nás nelíbí, promítáme do obrazu druhého člověka. Tím koukáme do pomyslného zrcadla na SEBE a zlobíme se na partnera, manžela, kamaráda, vlastní dítě. Nabízí se proto otázka "Patří jim to?" Je to tzv. jeho/její nebo moje? 

https://psychologie.cz/zkreslene-obrazy/

 
 

4. Konflikt s rodiči

Mezigenerační konflikty jsou přirozenou součástí vztahů mezi stárnoucími rodiči (60+) a jejich dospělými dětmi (40+). Vzniká ale otázka po tom, kdo je v daných konfliktech (více) v právu, když argumenty obou stran zní tak logicky? Odpoveď najdete v tomto článku.

https://psychologie.cz/konflikt-s-rodici/

 
 

5. Vývojový hlad

Do vztahu si nosíme dlužný balíček z dětství a instiktivně očekáváme, že se v něm dokrmíme, a v konečném důsledku tak uzdravíme. Tak to ale nefunguje. A tak ve vztahu jinak kompatabilních lidí vznikají hluboké propasti, které často končí u rozvodového soudu. Ovšem - nemusí to tak být! O cestě za světem v tmavém tunelu je tento článek. 

https://psychologie.cz/vyvojovy-hlad/

 

6. Zavržený otec.

Je to o otci, který (si) klade otázku, jak neztratit kontakt se svým synem. Žádné dítě si nezaslouží mít "zakázáno" dobrý vztah se svým druhým rodičem. Pokrucuje to jeho identitu a to na celý život. Více v mém dalším článku.

https://psychologie.cz/poradna/zavrzeny-otec/

 
 
 

Kdo chce chodit po kamenech, musí si zout boty. 

Povídka o mladém páru, který se ještě nezná. Napomůže osud tomu, aby se setkali? Dokáží překročit svoje stíny a nalézt své druhé já? Komediálně laděná romantická povídka s psychologickými motivy.